Ubezpieczenie na wyjazd za granicę

2020-06-30

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę – na jaką kwotę powinno opiewać?

Zdajemy sobie sprawę, że warto wypić ubezpieczenie turystyczne jeśli wyjeżdżamy za granicę. Jednak nie mamy zielonego pojęcia na jaką kwotę powinniśmy się ubezpieczyć. Przyjrzymy się temu ważnemu tematowi nieco bliżej.

Kwota ubezpieczenia jest bardzo ważna

Sumę ubezpieczenia na wyjazd za granicę określić należy w zależności od samego celu podróży oraz także regionu świata, w który się aktualnie wybieramy. W każdym kraju mamy różne stawki za leczenie szpitalne. Rachunek za pobyt w klinice opiewać nawet może nie na kilka tysięcy złotych, ale nawet na kilkaset tysięcy złotych. Ubezpieczenie na wyjazd za granicę https://colonnade.pl/dla-ciebie/ubezpieczenia-turystyczne/wyjazdy-zagraniczne jak najbardziej upora się z tymi właśnie kosztami.

Jeśli chodzi o wyjazdy do krajów należących do Unii Europejskiej można i jak najbardziej warto się zaopatrzyć w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego. Karta ta uprawnia nas do korzystania ze zdrowotnych usług, jednak zapewnia nam refundację wydatków jedynie za leczenie w danych placówkach, które mają podpisaną umowę z odpowiednikiem naszego polskiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Musimy także mieć świadomość, że na takich zasadach, które obowiązują w danym kraju. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego niestety nie pokrywa wszystkich wydatków poniesionych, które są związane z leczeniem za granicą. Możemy tutaj wymienić leczenie stomatologiczne czy też transport medyczny do Polski. Dobrze mieć zatem ubezpieczenie na wyjazd za granicę.

Ubezpieczenie na wyjazd za granicę nie jest drogie. Tym bardziej warto je wykupić. Pamiętajmy, aby zrobić to przynajmniej na jeden dzień przed planowym wyjazdem.