Pozycjonowanie stron internetowych

2020-07-15

Google.pl to adres znany większości internautów wyszukujących strony w sieci Web. Zapewne każdy z nas korzystał z wyszukiwarki internetowej w celu znalezienia potrzebnych informacji.


Pozycjonowanie stron internetowych, a Google

Z wyszukiwarki Google.pl korzysta ponad 75 procent osób w naszym kraju - jest to zatem znana wyszukiwarka, przy której inne nie są tak powszechnie używane. Wprawdzie inne polskie serwisy wyszukiwawcze i portale próbują dorównać tej wyszukiwarce, gdyż posiada ona najlepsze algorytmy, według których przeszukuje i indeksuje strony internetowej.


Pewnie nie raz zastanawiałeś się, dlaczego twoja strona jest na szarym końcu wyników wyszukiwania. Jest to spowodowane złym prowadzeniem reklamy owej strony w wyszukiwarce lub jego kompletnym brakiem, jeżeli wskazuje się na odpowiednie pozycjonowanie stron internetowych http://mateuszkozlowski.pl/.


Wyszukiwarka Google to strona internetowa ze starannie przemyślanym algorytmem działania. Google jest rozwijana cały czas i tylko osoby z najwyższych szczebli kierownictwa i programiści wiedzą, jak ona dokładnie działa. Należy pamiętać, że algorytmy zmieniają się dość często, tak więc strona może znajdować się na różnych pozycjach w wynikach wyszukiwania. Dlatego też warto być na bieżąco ze wszystkimi nowościami, które wprowadza wyszukiwarka podczas indeksacji stron.


Pamiętaj, że im więcej słów kluczowych zostanie powtórzonych w treści strony (oczywiście zachowując pewne proporcje), tym lepiej dla jej pozycji. Kolejną sprawą jest znacznik Title, czyli tytuł strony, który opisuje jej zawartość jako jedyny ze znaczników META, która ma jeszcze jakąś wartość dla Google. Znacznik ten określa tytuł stron i najlepiej, gdy w jego treści znajdują się nasze docelowe słowa kluczowe. Ważnym elementem jest też poprawne opisanie obrazków na stronach w parametrze Alt oraz opisanie hiperłączy na twojej własnej stronie WWW w parametrze Title. Dzięki tym wszystkim elementom możesz zająć odpowiednie miejsca w rankingu stron Google.